USK uruchamia rejestrację na szczepienia dla 16- i 17-latków oraz dodatkowy Punkt szczepień w CH Karolinka (https://www.usk.opole.pl/aktualnosci/usk-uruchamia-rejestracje-na-szczepienia-dla-16-i-17-latkow-oraz-dodatkowy-punkt)

28/05/2021

Ponad 40 tysięcy tysięcy dawek szczepionek przeciwko Covid-19 podały dotychczas zespoły szczepiące z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Na czerwiec uruchamiamy rejestrację na szczepienia dla 16- i 17-latków w USK. A od 7 czerwca uruchamiamy też punkt szczepień w CH Karolinka. Dla wszystkich chętnych.

Ponad 40 tys. dawek szczepionek przeciwko Covid-19 cztery podał Punkt Szczepień USK w Opolu, który rozpoczął działalność 25 stycznia br. Obecnie szczepimy średnio 500 - 600 osób na dzień. Właśnie uruchomiliśmy rejestrację na szczepienia w USK dla nastolatków (16 i 17 lat), na terminy czerwcowe.

– Warunkiem skorzystania z takiego szczepienia jest wypełnienie specjalnego kwestionariusza dla osoby niepełnoletniej. Dokument ten można pobrać z rządowej strony internetowej poświęconej szczepieniom (www.gov.pl/web/szczepimysie (http://www.gov.pl/web/szczepimysie)). Może być on wcześniej wypełniony w domu. Zachęcamy do takiego rozwiązania, ponieważ dostarczenie na szczepienie kwestionariusza uzupełnionego i podpisanego przez osobę szczepioną i rodzica lub opiekuna prawnego nie wymaga obecności dorosłego podczas samego szczepienia - wyjaśnia Adriana Mazurkiewicz-Fornalik, pełnomocnik dyrektora ds. praw pacjenta w USK.  

Punkt szczepień w USK pracuje przez siedem dni w tygodniu w godzinach od 8:00 do 20:00. Znajduje się w budynku głównym, na poziomie -1, do którego prowadzi wejście od strony parkingu głównego lub ulicy Górnej. Droga do niego jest oznaczona niebieskimi strzałkami z napisem „do punktu szczepień”.

Rejestracja na szczepienia w USK prowadzona jest od  poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 14:00, pod numerami telefonów 77 45 20 511, 77 45 20 512, oraz w poniedziałki, wtorki, środy i piątki pod numerem komórkowym 665 995 992. Rejestracja na szczepienia w USK możliwa jest także m.in. przez ogólnopolską całodobową i bezpłatną infolinię o numerze 989. 

Przypominamy, że do rejestracji potrzebne jest: imię, nazwisko, PESEL oraz numer telefonu komórkowego, na który pacjent będzie otrzymywał powiadomienia w sprawie terminu szczepienia.

7 czerwca wspólnie z CH Karolinka USK uruchomi Punkt szczepień w centrum handlowym. Będzie on ulokowany w pomieszczeniach dawnego sklepu sportowego (wejście z zewnątrz CH, pomiędzy wejściem do sklepu Decathlon, a pierwszym wejściem do Karolinki od strony strefy gastronomicznej).

- Punkt będzie czynny od godziny 9:00 do 20:00, obsługiwany przez szpitalne zespoły szczepiące. Chętni do skorzystania z tych szczepień nie muszą się nigdzie rejestrować. Na miejscu będą mogli wypełnić dokumentację potrzebną do przeprowadzenia szczepienia i przejdą kwalifikację medyczną oraz zostaną zaszczepieni – wyjaśnia Marcin Miga, dyrektor d.s. administracyjnych USK.

Punkt szczepień w Karolince będzie czynny w dni pracy centrum handlowego. Będziemy w nim podawać szczepionki firm Pfizer i Johnson&Johnson

 

 

 

 

   


Source URL: https://www.usk.opole.pl/aktualnosci/usk-uruchamia-rejestracje-na-szczepienia-dla-16-i-17-latkow-oraz-dodatkowy-punkt